Drukuj


 

MIKROSTACJE, PALIWA

 1. Czym mikrostacja różni się od zwykłego zbiornika z dystrybutorem?

  Przede wszystkim różni się tym, że wyposażona jest w system zarządzania mikrostacje.pl, który zapewnia możliwość podglądu online (poprzez portal internetowy paliwa.eg.com.pl) wszystkich samochodów i maszyn wraz z informacjami dodatkowymi (kto obsługuje dane urządzenie lub pojazd, kiedy i ile pobrał paliwa).
 2. Czy mikrostacja to po prostu mała stacja paliw?

  Mikrostacja, poza swoją podstawową funkcją, jaką jest tankowanie paliwa, zapewnia również możliwość pełnego nadzoru dzięki nowoczesnemu systemowi dystrybucji paliw, zarządzania pracownikami oraz eksploatacją maszyn i środków transportu wraz z technologią GPS. Ten w pełni zautomatyzowany, oparty na technologii IT system zarządzania, eliminuje konieczność zamawiania i magazynowania paliw, inwentaryzacji, księgowania. Umożliwia pełne rozliczanie eksploatacyjne pojazdów, kierowców, operatorów maszyn oraz pozostałych pracowników.
 3. Jeśli na terenie swojej firmy mam mikrostację — co zrobić w przypadku dłuższego wyjazdu w inną część Polski? Czy jest możliwość tankowania na innych mikrostacjach na takich samych warunkach?

  Tak, podczas wyjazdu można korzystać z mikrostacji znajdujących się w innych częściach kraju, należy jednak wcześniej to zgłosić.
 4. Czy zakup mikrostacji wiąże się z załatwianiem formalności?, czy muszę załatwiać je we własnym zakresie?

  Nie trzeba załatwiać żadnych formalności. Do posadowienia zbiornika nie jest potrzebne uzyskanie pozwolenia na budowę oraz nie wymaga to zgłoszenia do UDP.
 5. Czy posiadanie mikrostacji na prywatnej posesji jest bezpieczne i zgodne z prawem?

  Tak. Patrz: odpowiedź na pytanie 14.
 6. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę aby posadowić mikrostację?

  Zgodnie z zapisami artykułu 3 pkt. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. Z 2006 r. nr 156 poz. 1118 z późn. zm.) do posadawiania przenośnych zbiorników przeznaczonych do magazynowania oleju napędowego nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.Zezwolenie takie jest niezbędne tylko w przypadku obiektów budowlanych które mogłyby ewentualnie powstać w związku z posadowieniem zbiornika, np. droga dojazdowa do zbiornika, fundament pod zbiornik itp. Zastrzeżenie stanowi zapis w par. 11 pkt. 1 do 4 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7.06.2010 r., które można pobrać TUTAJ. Zostały w nim wyszczególnione warunki, które nasze zbiorniki spełniają.
 7. W jaki sposób można zaoszczędzić dzięki korzystaniu z mikrostacji? Czy chodzi tylko o to, że paliwo jest tańsze niż na zwykłej stacji benzynowej?

  Paliwo, które oferujemy jest tańsze niż na publicznych stacjach, jednakże oszczędności generowane są dzięki korzystaniu z systemu mikrostacje.pl i nie mają związku z cenami paliwa. Proponujemy bezpłatny okres próbny — bez z żadnych zobowiązań — podczas którego można w pełni zapoznać się z działaniem systemu mikrostacje.pl oraz przekonać się jakie oferuje możliwości i korzyści. Dostawcę paliwa wybierasz sam — nie masz obowiązku kupowania paliwa od Ekopolu Górnośląskiego. Napisz: mikrostacje@eg.com.pl
 8. Czy z mikrostacji można tankować tylko olej napędowy? Czy jest możliwość zamówienia mikrostacji na benzynę?

  Istnieje taka możliwość. O szczegóły zapytaj: mikrostacje@eg.com.pl
 9. Ceny paliw prezentowane na stronie internetowej nie są tak atrakcyjne by możliwe było zaoszczędzenie aż do 30% kosztów, więc w jaki sposób można uzyskać tak duże oszczędności?

  Oszczędności powstają w oparciu o korzystanie z systemu mikrostacje.pl, opisanego szczegółowo tutaj. Trzydziestyoprocentowe oszczędności zostały uzyskane przez naszych Klientów, po wdrożeniu naszego systemu, dlatego podajemy taką informację.
 10. Czy posiadając mikrostację jestem zobowiązany do tego, by kupować paliwo od Ekopolu Górnośląskiego?

  W kwestii wyboru dostawcy paliwa nasi klienci mają pełną dowolność.
 11. Czy jest jakaś określona ilość paliwa, którą muszę pobierać miesięcznie?

  Nie, ale ilości pobieranego paliwa mają wpływ na kształtowanie się opłat za korzystanie z systemu mikrostacje.pl. Im więcej pobranego paliwa — tym niższy koszt abonamentu.
 12. Zakup mikrostacji jest koniecznością, czy istnieją inne możliwości?

  Zakup nie jest jedyną możliwością, można z niej korzystać na zasadzie leasingu lub dzierżawy.
 13. Czy mogę korzystać z jednej mikrostacji wspólnie z innymi firmami?

  Jak najbardziej. Wówczas koszty zostaną rozłożone na dwie lub więcej firm i korzystanie z mikrostacji stanie się jeszcze bardziej opłacalne.
 14. Czy mikrostacja jest bezpieczna dla środowiska?

  Mikrostacje oraz pozostałe zbiorniki oferowane przez nas spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące warunków technicznych określone w poniższych dokumentach:
  • Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 20 września 2000 roku (Dziennik Ustaw nr 98, poz. 1067),
  • Rozporządzenie o dozorze technicznym z 18 września 2001 (Dziennik Ustaw nr 113, poz. 1211),
  • Prawo ochrony środowiska Ustawa z 27 kwietnia 2001 r. (Dziennik Ustaw nr 62, poz. 627).
  Oferujemy wyłącznie zbiorniki dwupłaszczowe uniemożliwiające przedostanie się oleju napędowego do otoczenia i tym samym zanieczyszczenie go w jakikolwiek sposób. Wobec tego spełniamy także wymogi określone w programie Natura 2000, potwierdzone stosownym zaświadczeniem.

 

BLACHY

 1. Czy blacha sprzedawana przez was posiada atesty?

  Tak. Atesty są na bieżąco udostępniane na życzenie: blachy@eg.com.pl
 2. Kto jest dostawcą waszej blachy?

  Florian Centrum S.A.
 3. Jaki jest czas oczekiwania na złożone zamówienie?

  Czas realizacji jest uzależniony od wielkości i rodzaju zamówienia. Zapytaj: blachy@eg.com.pl
 4. Czy istnieje możliwość transportu zakupionej blachy?

  Tak, na terenie całego kraju. Bezpłatny transport oferujemy na terenie Śląska od ilości 6 ton, w dalsze rejony od 24 ton ale jest to uzależnione od konkretnego zamówienia. O koszty transportu pytaj: blachy@eg.com.pl
 5. Czy macie możliwość lakierowania blachy?

  Nie, sprowadzamy blachę ocynkowaną, która jest już lakierowana. Na miejscu mamy możliwość foliowania.
 6. Czy sami trapezujecie blachy?

  Nie, sprowadzamy gotowe blachy trapezowe.
 7. Ile waży m² blachy różnej grubości?

  • 0,5 – ok. 4 kg
  • 0,6 – ok. 4,8 kg
  • 0,7 – ok. 5,6 kg
  • 1,0 – ok. 8 kg
  • 1,5 – ok. 12 kg
  • 2,0 – ok. 16 kg

 

Ekopol BlackBox

 1. Do czego służy urządzenie Ekopol BlackBox? Czy jest to zwykły GPS?

  Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń GPS, ale BlackBox zapewnia więcej możliwości niż systemy oferowane przez innych producentów. „Czarne skrzynki” zostały stworzone przede wszystkim po to, by ułatwić proces zarządzania flotą pojazdów. Są to rejestratory zdarzeń, które powstały z połączenia dwóch systemów: zarządzania paliwem oraz flotą. Z tego względu oferują dużo więcej możliwości niż każdy z takich systemów z osobna.Urządzenie Ekopol BlackBox umieszcza się w kabinie kierowcy w widocznym miejscu. Dzięki niemu możemy na bieżąco śledzić gdzie znajduje się wybrany pojazd lub urządzenie mechaniczne, jaką trasą jechał, z jaką prędkością, ile paliwa zużył a także czy wykonywał przydzieloną pracę (np. odśnieżanie, postoje w określonych miejscach itp.). BlackBox zlicza również motogodziny i rozróżnia tryby pracy maszyny, dzięki czemu pobiera informacje o tym, czy dane urządzenie stoi z włączonym silnikiem, czy pracuje. Ponadto zabezpiecza przed nieautoryzowanym pobieraniem paliwa, jak również stale kontroluje rzeczywisty stan licznika.
 2. W jaki sposób uzyskuję dostęp do informacji rejestrowanych przez BlackBoxa?

  Wszystkie dane można śledzić po zalogowaniu się na paliwa.eg.com.pl. Portal ten oferuje możliwość podglądu w czasie rzeczywistym jak również przeglądania historii według własnych potrzeb — dotyczącej wybranych pojazdów, kierowców, miejsc lub konkretnych dat. Informacje te przedstawione są w formie czytelnych wykresów, analiz i raportów, które można dowolnie personalizować i konfigurować zgodnie z potrzebami. O wszelkich wykrytych nieprawidłowościach można również dowiadywać się poprzez kanał SMS-owy lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 3. Po zalogowaniu do portalu w polu „dane kierowcy” widzę puste miejsce.

  Oznacza, to że kierowca albo operator danego urządzenia nie zalogował się kartą kierowcy lub pojazd prowadzi osoba nieuprawniona.
 4. Od samego początku nie widzę aktualnej pozycji na mapie, mam tylko dostęp do wszystkich danych archiwalnych.

  Sprawdź czy dany pojazd został zgłoszony do pracy w wersji offline czy online. W przypadku wersji offline — dane na portalu aktualizowane są podczas pobierania paliwa z mikrostacji. Jeżeli pojazd ma ustawioną wersję online a mimo to nie jest widoczny na mapie, wówczas należy sprawdzić u operatora czy aktywna jest karta SIM.
 5. Mam aktywną kartę SIM ale nie widzę bieżącej pozycji pojazdu na portalu.

  Sprawdź informację o poziomie GPS i GSM. Sygnał może zanikać, gdy urządzenie nie będzie miało zasięgu GPS lub GSM. Może to być spowodowane:
  • przebywaniem pojazdu w miejscu o braku zasięgu (np. tunel) — oznaki: brak poziomu GPS; niski poziom GSM. Czy pojazd przebywa aktualnie w tunelu można sprawdzić bezpośrednio na mapie z włączonym widokiem satelitarnym. Po wyjeździe z tunelu pojazd powinien nam się automatycznie pojawić na mapie;
  • świadomym zakłóceniem wywołane przez kierowcę urządzenia — proszę sprawdzić czy pojazd zostaje świadomie zakłócony możemy stwierdzić sprawdzając mapę satelitarną z informacją gdzie znajduje się nasz pojazd. Mapę obszarów objętych zasięgiem GSM można sprawdzić na stronie internetowej swojego operatora komórkowego np. http://www.iplus.pl/indywidualni-zasieg.html;
  • uszkodzeniem BlackBoxa — niesprawne urządzenie należy niezwłocznie zgłosić do reklamacji.

Ekopol Górnośląski Holding S.A. z siedzibą w Piekarach Śląskich,przy ul. Graniczna 7 wpisany do rejestru przedsiębiorstw
Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000262988,
Regon 270052016, Kapitał, Akcyjny: 3 917 743,32 PLN